gorskie-resorty.pl

baner 1

Narty

osada

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Do dyspozycji gości oddajemy wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Goście mogą także nieodpłatnie przechować własny sprzęt narciarski. 

Wypożyczalnia czynna w godzinach 8.00 – 22.00.


osada

Przedszkole narciarskie PADAŚNIEG

Kochamy powodować uśmiechy na twarzach dzieci, a dzieci nas za to kochają!  

Przedszkole narciarskie to świetna forma aktywnego wypoczynku dla dzieci, które przyjechały zimą do Szklarskiej Poręby.  Zajęcia grupowe trwające dwie godziny integrują dzieci, motywują do nauki jazdy na nartach, pobudzają do zabawy i zarażają pasją do śniegu, zimy i nart. 


osada

Projekt Zima TVN 2018

Blue Mountain Resort został partnerem Projektu Zima tworzonego przez TVN. Program jest realizowany od połowy stycznia 2018r. i  ukazuje wszystkie uroki zimy w Szklarskiej Porębie - poczynając od nart zjazdowych i biegowych poprzez rakiety śnieżne i kuligi, a kończąc na zabawie śnieżkami, zjazdach na pontonach czy sankach.

Projekt Zima TVN 2018

osada

Eskimo Hill

To niewielki stok narciarski przygotowany z myślą o najmłodszych. Specjalne, kolorowe wyposażenie i przeszkody, a także Baby lift – taśma narciarska, pozwolą maluchom poczuć frajdę z pierwszych narciarskich kroków, zwłaszcza, że na Eskimo Hill prowadzimy  szkółkę narciarską dla dzieci.

Na terenie Blue Mountain Resort znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, więc młodzi narciarze, również w tym zakresie mogą liczyć na pomoc naszych specjalistów.

osada

Narciarstwo zjazdowe

Szklarska Poręba jest jedną z bardziej znanych górskich miejscowości w Polsce. Sprzyjające warunki sprawiają, że cieszy się ogromną popularnością wśród narciarzy i snowboardzistów. W samym mieście jest 15 km tras zjazdowych oraz 14 wyciągów, które w przeważającej większości znajdują się na górującej nad miastem Szrenicy. Pobliski Harrachov, wzbogaca ofertę o kolejne 7 km świetnie utrzymanych nartostrad, a system sztucznego naśnieżania sprawia, że narciarstwo można tu uprawiać nawet przez 5 miesięcy w roku.Jeśli dodamy do tego Karpacz, Szpindlerowy Młyn i Rokitnicę to każdy fan białego szaleństwa będzie usatysfakcjonowany. Blue Mountain Resort ze swojej strony proponuje do tego możliwość zakupienia skipassów, wypożyczenia sprzętu oraz dowóz skibusem na stoki w Szklarskiej Porębie i Harrachovie.

osada

Narty biegowe

Dzielnicą Szklarskiej Poręby są Jakuszyce - czyli mekka narciarstwa biegoweg. To tutaj właśnie, po polskiej stronie Karkonoszy i Gór Izerskich, znajduje się ponad 100 km świetnie przygotowanych tras, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, oraz warunki klimatyczne, które umożliwiają uprawianie tego popularnego sportu jeszcze w marcu i kwietniu. Po przekroczeniu granicy z Czechami otwiera się kolejne 100 km tras, które płynnie się łącząc, tworzą przepiękne serpentyny górskich szlaków.

Biegówki coraz bardziej zyskują na popularności co wynika z charakteru tego sportu. Każdy bez względu na wiek i umiejętności znajdzie w nim coś dla siebie, a jakuszyckie trasy dodają jeszcze niezwykłego uroku takiej formie aktywnego wypoczynku.

Blue Mountain Resort ze swojej strony proponuje lekcje nauki jazdy na nartach biegowych.


osada

Bieg Piastów - Polana Jakuszycka

Blue Mountain Resort od początku swojego istnienia jest partnerem Biegu Piastów. Ta niezwykła impreza corocznie przyciąga coraz większe rzesze uczestników. W zawodach udział biorą zawodnicy z około 30 krajów z pięciu kontynentów. Jakuszyce stały się areną znaną nie tylko z Biegu Piastów, ale też z dwukrotnego rozgrywania na niej Pucharu Świata, jak również z możliwości biegania na nartach przez całą zimę.

Jesteśmy dumni, że także w tym roku będziemy mieli możliwość wspierania uczestników Biegu Piastów naszym dopingiem, a że mienimy się resortem rodzinnym dodatkowo przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Serdecznie zapraszamy na animacje na śniegu podczas tegorocznego Biegu Piastów.