gorskie-resorty.pl

baner 1

Czas wolny

osada

Przedszkole narciarskie Pada Śnieg

Kochamy powodować uśmiechy na twarzach dzieci, a dzieci nas za to kochają! Chociaż najbardziej kochają Karola (naszą maskotkę).

Przedszkole narciarskie to świetna forma aktywnego spędzania czasu dla dzieci, które przyjechały na zimowy wypoczynek do Szklarskiej Poręby.  Zajęcia grupowe trwające dwie godziny integrują dzieci, motywują do nauki jazdy na nartach, pobudzają do zabawy i zarażają pasją do śniegu, zimy i nart.

Kadra PADAŚNIEGOWYCH instruktorów jest przygotowana do pracy z dziećmi, są to osoby z uprawnieniami instruktorskimi z wykształceniem pedagogicznym i dużym doświadczeniem. Szkoła Narciarska i Snowboardowa PADAŚNIEG jest  Licencjonowaną Szkołą SITN (Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN).

Szkolenia prowadzone są przez 2 godziny dziennie na stoku Blue Mountain wyposażonym w wyciąg taśmowy.

Zajęcia rozpoczynają się w godzinach 9.00, 11.15, 13.30 oraz 15.45.

osada

Wypożyczalnia nart i snowboardów

WYPOŻYCZALNIA NART I SNOWBOARDÓW

Do dyspozycji gości jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego,

czynna w godzinach 8.00 – 22.00.

Cennik:
WYPOŻYCZALNIA
GODZINY/DNI 3 GODZINY 1 DZIEŃ
Komplet Junior 25 PLN 30 PLN
Komplet Standard 30 PLN 35 PLN
Narty VIP 40 PLN 50 PLN
Komplet Snowboardowy 30 PLN 40 PLN
Narty standard 25 PLN 30 PLN
Narty Junior 20 PLN 25 PLN
Snowboard 25 PLN 30 PLN
Buty narcirskie/snowboardowe 15 PLN 20 PLN
Kije/kaski/gogle 10 PLN 15 PLN

osada

Joga na wodzie

Jesteśmy pierwszym hotelem w Polsce, w którym można doświadczyć nowej formy jogi. Joga SUP uprawiana na wodzie, na specjalnie przystosowanych deskach, jest doskonałą alternatywą do ćwiczenia jogi tradycyjnej. Joga na wodzie stanowi bardzo przyjemne odświeżenie utartych ścieżek praktyki lub doskonałe wprowadzenie do rozpoczęcia przygody z jogą.  

Ćwiczenia na desce, jak żadne inne, wymagają utrzymania równowagi i angażują takie mięśnie, które podczas typowych treningów nie są aktywne. Uprawianie Jogi SUP, to jeden z ciekawszych pomysłów na relaks. Zapraszamy.

osada

Turystyka piesza

Okolice Szklarskiej Poręby od zawsze były cenione jako miejsca idealne do pieszej wyprawy w góry. Szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna dzięki sieci szlaków turystycznych, prowadzących od atrakcji do atrakcji, od schroniska do schroniska, stwarza bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek,  nie tylko dla wprawionych piechurów.

Przez Góry Izerskie i Karkonosze przebiega Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza.
Ponadto na terenie Szklarskiej Poręby wytyczone zostały tematyczne szlaki turystyczne. W trakcie spaceru wybraną trasą można zapoznać się z historią, kulturą, tradycją oraz dawnymi wierzeniami i obyczajami mieszkańców Karkonoszy i Gór Izerskich.

osada

Szklarska Poręba

Jest miejscem niezwykle sprzyjającym wypoczynkowi i rekreacji. Cisza i spokój oraz wciąż zmieniające się krajobrazy, połączone z szumem krystalicznie czystych potoków i wodospadów spadających w otoczeniu granitowych skał to elementy wpływające niezwykle kojąco na poszukujących odpoczynku.

Poza zachwycającym pięknem, Sudety przyciągają także swoją tajemniczością. Niezliczone legendy o Duchu Gór - Liczyrzepie, do tego Walończycy i ich wszechobecne znaki, a także podania o skarbach jakie kryją tutejsze potoki i ostępy leśne to  kolejne powody dla którego warto odwiedzić Szklarską Porębę. Jest ona także, ze względu na swoje usytuowanie, idealna  jako baza wypadowa do pobliskich Jakuszyc, Karpacza, Jeleniej Góry czy Pragi, a nawet Wiednia. Mówiąc o Szklarskiej Porębie nie sposób nie wspomnieć o narciarstwie zjazdowym. W samym miasteczku jest 15 km tras zjazdowych o różnej trudności oraz 14 wyciągów. Większość z nich została usytuowana na górującej nad miastem Szrenicy. Tuż przy granicy miasta, w czeskiej miejscowości Harrachov, uchodzącej za czeską stolicę sportów zimowych znajduje się 7 km nartostrad o wszystkich poziomach trudności. Jeśli dodamy do tego nieograniczone możliwości pieszych wędrówek po malowniczych trasach Karkonoszy i Gór Izerskich, górskiej wspinaczki, a nawet konnej jazdy po rozległych ostępach leśnych to i tak nie wyczerpiemy wszystkich możliwości.

osada

Karpacz

Z najwyższym szczytem Śnieżką oraz Kościołem Wang, to jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast. Odwiedzane jest przede wszystkim ze względu na malownicze położenie u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu Śnieżki

Oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu – kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych, znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, tory saneczkowe zimowe i całoroczne, wspinaczkę, quady i sporty ekstremalne. Wśród atrakcji Karpacza także liczne muzea, wystawy, baseny, SPA, kręgielnie, dyskoteki, restauracje i stylowe kawiarnie.

osada

Polana Jakuszycka

Narciarstwo biegowe i jego mekka Jakuszyce to także dzielnica Szklarskiej Poręby. Tutaj właśnie po polskiej stronie Karkonoszy i Gór Izerskich znajduje się ponad 100 km świetnie przygotowanych tras, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz warunki klimatyczne,  które umożliwiają uprawianie tego popularnego sportu jeszcze w marcu i kwietniu. Po przekroczeniu granicy z Czechami w Harrachovie otwiera się kolejne 108 km widokowych tras, które płynnie się łącząc tworząc przepiękne serpentyny górskich szlaków.

osada

Harrachov

Nieopodal Szklarskiej Poręby, po drugiej stronie granicy, którą tworzy Polana Jakuszycka, leży Harrachov - czeska stolica sportów zimowych. Cieszy się ona ogromną popularnością zarówno wśród Czechów, jak i Polaków.

Do najpopularniejszych atrakcji należy niewątpliwie słynny kompleks skoczni narciarskich, znajdujący się na zboczach dominującej nad Harrachovem Czarciej Góry. Wjeżdżając na nią wyciągiem krzesełkowym, możemy podziwiać, słynną mamucią skocznię, na której odbywa się jeden z konkursów Pucharu Świata. Harachov to także 7 km nartostrad o zróżnicowanym poziomie trudności, które wyróżniają się nowoczesnym systemem sztucznego dośnieżania, co gwarantuje świetne warunki narciarskie. Harrachov i jego okolice należą również do miejsc z największą liczbą oznakowanych szlaków rowerowych w Czechach. Szlaki i ścieżki rowerowe są atrakcyjne dzięki ich połączeniu ze szlakami rowerowymi po polskiej stronie Gór Izerskich w okolicach Szklarskiej Poręby.

osada

Praga

Złote miasto setek wież, uznawane przez turystów za najpopularniejsze miasto Europy Środkowej, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata. Stolica Czech zachwyca zabytkowymi budowlami, pięknym dużym Starym Miastem i kolorami. To miasto idealne do zwiedzania

Większość godnych uwagi miejsc znajduje się w niewielkiej od siebie odległości. Wśród najbardziej znanych zabytków znajdziemy Most Karola i kościół św. Mikołaja na Malej Stranie, Złotą Uliczkę, Loretę Praską, Hradczany, Małą Strane, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti.

osada

Wiedeń

Austriacy mawiają: „zacząć dzień po wiedeńsku, to zacząć go w kawiarni”. W austriackiej stolicy można nie tylko skosztować najsłynniejszego sznycla cielęcego Wiener Schnitzel, popić go aksamitną kawą po wiedeńsku i zagryźć tortem z konfiturą morelową Sacher Torte, ale także odnaleźć budowle charakterystyczne dla wszystkich stylów architektonicznych...

począwszy od romańskiego kościoła św. Ruprechta, przez gotycką katedrę św. Szczepana, barokowy kościół św. Karola, klasycystyczny parlament i budynki współczesne. Architektura Wiednia jest na tyle urzekająca, że dostarczyła inspiracji miastom takim jak Budapeszt, Lwów i Kraków. Jej widokami można delektować się podczas przejażdżki gigantycznym Diabelskim Młynem, leżącym w pobliżu Wiedeńskiego Prateru – największego parku rozrywki w Europie, znajdującego się  na byłych terenach łowieckich dynastii Habsburgów. Miasto od zawsze było znaczącym ośrodkiem kultury europejskiej, czego świadectwem jest Dzielnica Muzeów – miejsce wystaw, spektakli, koncertów i wieczorów autorskich, które corocznie odwiedza ponad 3 mln turystów. Wiedeń to także walce Straussa, księżna Sissi i kolorowy Hundertwasser, a to wszystko nad „pięknym, modrym Dunajem.