gorskie-resorty.pl

baner 1

Czas wolny

osada

Joga na wodzie

Jesteśmy pierwszym hotelem w Polsce, w którym można doświadczyć nowej formy jogi. Joga SUP uprawiana na wodzie, na specjalnie przystosowanych deskach, jest doskonałą alternatywą do ćwiczenia jogi tradycyjnej. Joga na wodzie stanowi bardzo przyjemne odświeżenie utartych ścieżek praktyki lub doskonałe wprowadzenie do rozpoczęcia przygody z jogą.  

Ćwiczenia na desce, jak żadne inne, wymagają utrzymania równowagi i angażują takie mięśnie, które podczas typowych treningów nie są aktywne. Uprawianie Jogi SUP, to jeden z ciekawszych pomysłów na relaks. Zapraszamy.

osada

Siłownia

W Blue Mountain Resort czeka na Państwa wyposażona w profesjonalny sprzęt siłownia.

"Mistrzowie rodzą się z tego, co mają głęboko w sobie - z pragnień, marzeń, wizji" - Muhammad Ali

osada

Rowery

Szklarska Poręba zwana jest rowerową krainą. W samej miejscowości  jak i w najbliższej okolicy znajduje się  wiele tras i ścieżek rowerowych. W Górach Izerskich trasy łatwe, małe przewyższenia, wspaniałe panoramy, wielkie przestrzenie; w Karkonoszach – trasy wymagające, dla zaawansowanych, z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami.

W sumie 450 km ścieżek rowerowych, w tym 19 oznakowanych tras w skali trudności od 1 do 5, co oznacza, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Aby zapewnić Państwu pełną możliwość wykorzystania nieocenionych możliwości jakie daje okolica Blue Mountain Resort – hotel przyjazny rowerzystom ze swej stronny oddaje do Państwa dyspozycji rowery różnej klasy,  jak i pomoc w zakresie ich doboru, a także przewodnika po górskich rowerowych szklakach. Swoją wycieczkę rowerową, jedną z najsłynniejszych rowerowych tras Szklarskiej Poręby, rozpoczniecie Państwo już pod samym hotelem BMR.  Po powrocie do hotelu będziecie Państwo mogli skorzystać z rozluźniających masaży,  ulubionego rodzaju sauny czy wypić kieliszek wina na balkonie własnego apartamentu z widokiem na góry, z których właśnie wróciliście.

osada

Turystyka piesza

Okolice Szklarskiej Poręby od zawsze były cenione jako miejsca idealne do pieszej wyprawy w góry. Szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna dzięki sieci szlaków turystycznych, prowadzących od atrakcji do atrakcji, od schroniska do schroniska, stwarza bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek,  nie tylko dla wprawionych piechurów.

Przez Góry Izerskie i Karkonosze przebiega Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza.
Ponadto na terenie Szklarskiej Poręby wytyczone zostały tematyczne szlaki turystyczne. W trakcie spaceru wybraną trasą można zapoznać się z historią, kulturą, tradycją oraz dawnymi wierzeniami i obyczajami mieszkańców Karkonoszy i Gór Izerskich.

osada

Szklarska Poręba

Jest miejscem niezwykle sprzyjającym wypoczynkowi i rekreacji. Cisza i spokój oraz wciąż zmieniające się krajobrazy, połączone z szumem krystalicznie czystych potoków i wodospadów spadających w otoczeniu granitowych skał to elementy wpływające niezwykle kojąco na poszukujących odpoczynku.

Poza zachwycającym pięknem, Sudety przyciągają także swoją tajemniczością. Niezliczone legendy o Duchu Gór - Liczyrzepie, do tego Walończycy i ich wszechobecne znaki, a także podania o skarbach jakie kryją tutejsze potoki i ostępy leśne to  kolejne powody dla którego warto odwiedzić Szklarską Porębę. Jest ona także, ze względu na swoje usytuowanie, idealna  jako baza wypadowa do pobliskich Jakuszyc, Karpacza, Jeleniej Góry czy Pragi, a nawet Wiednia. Mówiąc o Szklarskiej Porębie nie sposób nie wspomnieć o narciarstwie zjazdowym. W samym miasteczku jest 15 km tras zjazdowych o różnej trudności oraz 14 wyciągów. Większość z nich została usytuowana na górującej nad miastem Szrenicy. Tuż przy granicy miasta, w czeskiej miejscowości Harrachov, uchodzącej za czeską stolicę sportów zimowych znajduje się 7 km nartostrad o wszystkich poziomach trudności. Jeśli dodamy do tego nieograniczone możliwości pieszych wędrówek po malowniczych trasach Karkonoszy i Gór Izerskich, górskiej wspinaczki, a nawet konnej jazdy po rozległych ostępach leśnych to i tak nie wyczerpiemy wszystkich możliwości.

osada

Karpacz

Z najwyższym szczytem Śnieżką oraz Kościołem Wang, to jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast. Odwiedzane jest przede wszystkim ze względu na malownicze położenie u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu Śnieżki

Oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu – kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych, znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, tory saneczkowe zimowe i całoroczne, wspinaczkę, quady i sporty ekstremalne. Wśród atrakcji Karpacza także liczne muzea, wystawy, baseny, SPA, kręgielnie, dyskoteki, restauracje i stylowe kawiarnie.

osada

Dolina Pałaców i Ogrodów

Położona jest u podnóża Karkonoszy. Unikalny kompleks 30 przepięknych rezydencji, takich jak m.in.: Pałac w Staniszowie, Pałac na Wodzie w Staniszowie Dolnym, Pałac w Wojanowie, Pałac w Łomnicy, Zamek w Karpnikach, Pałac w Pakoszowie, Pałac Spiż w Miłkowie.


osada

Praga

Złote miasto setek wież, uznawane przez turystów za najpopularniejsze miasto Europy Środkowej, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata. Stolica Czech zachwyca zabytkowymi budowlami, pięknym dużym Starym Miastem i kolorami. To miasto idealne do zwiedzania

Większość godnych uwagi miejsc znajduje się w niewielkiej od siebie odległości. Wśród najbardziej znanych zabytków znajdziemy Most Karola i kościół św. Mikołaja na Malej Stranie, Złotą Uliczkę, Loretę Praską, Hradczany, Małą Strane, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti.

osada

Wiedeń

Austriacy mawiają: „zacząć dzień po wiedeńsku, to zacząć go w kawiarni”. W austriackiej stolicy można nie tylko skosztować najsłynniejszego sznycla cielęcego Wiener Schnitzel, popić go aksamitną kawą po wiedeńsku i zagryźć tortem z konfiturą morelową Sacher Torte, ale także odnaleźć budowle charakterystyczne dla wszystkich stylów architektonicznych...

począwszy od romańskiego kościoła św. Ruprechta, przez gotycką katedrę św. Szczepana, barokowy kościół św. Karola, klasycystyczny parlament i budynki współczesne. Architektura Wiednia jest na tyle urzekająca, że dostarczyła inspiracji miastom takim jak Budapeszt, Lwów i Kraków. Jej widokami można delektować się podczas przejażdżki gigantycznym Diabelskim Młynem, leżącym w pobliżu Wiedeńskiego Prateru – największego parku rozrywki w Europie, znajdującego się  na byłych terenach łowieckich dynastii Habsburgów. Miasto od zawsze było znaczącym ośrodkiem kultury europejskiej, czego świadectwem jest Dzielnica Muzeów – miejsce wystaw, spektakli, koncertów i wieczorów autorskich, które corocznie odwiedza ponad 3 mln turystów. Wiedeń to także walce Straussa, księżna Sissi i kolorowy Hundertwasser, a to wszystko nad „pięknym, modrym Dunajem.