gorskie-resorty.pl

baner 1

Czas wolny

osada

Joga w chustach

To wyjątkowa technika ćwiczeń z wykorzystaniem podwieszanej chusty, która umożliwia łatwiejsze wykonywanie trudnych i bardzo wymagających asan bez obciążania stawów. Chusta daje także możliwości połączenia jogi z elementami tanecznymi a nawet akrobatyką.

osada

Joga na wodzie

Jesteśmy pierwszym hotelem w Polsce, w którym można doświadczyć nowej formy jogi. Joga SUP uprawiana na wodzie, na specjalnie przystosowanych deskach, jest doskonałą alternatywą do ćwiczenia jogi tradycyjnej. Joga na wodzie stanowi bardzo przyjemne odświeżenie utartych ścieżek praktyki lub doskonałe wprowadzenie do rozpoczęcia przygody z jogą.  

Ćwiczenia na desce, jak żadne inne, wymagają utrzymania równowagi i angażują takie mięśnie, które podczas typowych treningów nie są aktywne. Uprawianie Jogi SUP, to jeden z ciekawszych pomysłów na relaks. Zapraszamy.

osada

Turystyka piesza

Okolice Szklarskiej Poręby od zawsze były cenione jako miejsca idealne do pieszej wyprawy w góry. Szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna dzięki sieci szlaków turystycznych, prowadzących od atrakcji do atrakcji, od schroniska do schroniska, stwarza bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek,  nie tylko dla wprawionych piechurów.

Przez Góry Izerskie i Karkonosze przebiega Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza.
Ponadto na terenie Szklarskiej Poręby wytyczone zostały tematyczne szlaki turystyczne. W trakcie spaceru wybraną trasą można zapoznać się z historią, kulturą, tradycją oraz dawnymi wierzeniami i obyczajami mieszkańców Karkonoszy i Gór Izerskich.

osada

Siłownia

W Blue Mountain Resort czeka na Państwa wyposażona w profesjonalny sprzęt siłownia.

"Mistrzowie rodzą się z tego, co mają głęboko w sobie - z pragnień, marzeń, wizji" - Muhammad Ali

osada

Szklarska Poręba

Jest miejscem niezwykle sprzyjającym wypoczynkowi i rekreacji. Cisza i spokój oraz wciąż zmieniające się krajobrazy, połączone z szumem krystalicznie czystych potoków i wodospadów spadających w otoczeniu granitowych skał to elementy wpływające niezwykle kojąco na poszukujących odpoczynku.

Poza zachwycającym pięknem, Sudety przyciągają także swoją tajemniczością. Niezliczone legendy o Duchu Gór - Liczyrzepie, do tego Walończycy i ich wszechobecne znaki, a także podania o skarbach jakie kryją tutejsze potoki i ostępy leśne to  kolejne powody dla którego warto odwiedzić Szklarską Porębę. Jest ona także, ze względu na swoje usytuowanie, idealna  jako baza wypadowa do pobliskich Jakuszyc, Karpacza, Jeleniej Góry czy Pragi, a nawet Wiednia. Mówiąc o Szklarskiej Porębie nie sposób nie wspomnieć o narciarstwie zjazdowym. W samym miasteczku jest 15 km tras zjazdowych o różnej trudności oraz 14 wyciągów. Większość z nich została usytuowana na górującej nad miastem Szrenicy. Tuż przy granicy miasta, w czeskiej miejscowości Harrachov, uchodzącej za czeską stolicę sportów zimowych znajduje się 7 km nartostrad o wszystkich poziomach trudności. Jeśli dodamy do tego nieograniczone możliwości pieszych wędrówek po malowniczych trasach Karkonoszy i Gór Izerskich, górskiej wspinaczki, a nawet konnej jazdy po rozległych ostępach leśnych to i tak nie wyczerpiemy wszystkich możliwości.

osada

Karpacz

Z najwyższym szczytem Śnieżką oraz Kościołem Wang, to jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast. Odwiedzane jest przede wszystkim ze względu na malownicze położenie u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu Śnieżki

Oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu – kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych, znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego, tory saneczkowe zimowe i całoroczne, wspinaczkę, quady i sporty ekstremalne. Wśród atrakcji Karpacza także liczne muzea, wystawy, baseny, SPA, kręgielnie, dyskoteki, restauracje i stylowe kawiarnie.

osada

Praga

Złote miasto setek wież, uznawane przez turystów za najpopularniejsze miasto Europy Środkowej, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata. Stolica Czech zachwyca zabytkowymi budowlami, pięknym dużym Starym Miastem i kolorami. To miasto idealne do zwiedzania

Większość godnych uwagi miejsc znajduje się w niewielkiej od siebie odległości. Wśród najbardziej znanych zabytków znajdziemy Most Karola i kościół św. Mikołaja na Malej Stranie, Złotą Uliczkę, Loretę Praską, Hradczany, Małą Strane, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti.

osada

Eskimo Hill

To niewielki stok narciarski przygotowany z myślą o najmłodszych. Specjalne, kolorowe wyposażenie i przeszkody, a także Baby lift – taśma narciarska, pozwolą maluchom poczuć frajdę z pierwszych narciarskich kroków, zwłaszcza, że na Eskimo Hill prowadzimy  szkółkę narciarską dla dzieci.

Na terenie Blue Mountain Resort znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, więc młodzi narciarze, również w tym zakresie mogą liczyć na pomoc naszych specjalistów.

osada

Przedszkole narciarskie Pada Śnieg

Kochamy powodować uśmiechy na twarzach dzieci, a dzieci nas za to kochają! Chociaż najbardziej kochają Karola (naszą maskotkę).

Przedszkole narciarskie to świetna forma aktywnego spędzania czasu dla dzieci, które przyjechały na zimowy wypoczynek do Szklarskiej Poręby.  Zajęcia grupowe trwające dwie godziny integrują dzieci, motywują do nauki jazdy na nartach, pobudzają do zabawy i zarażają pasją do śniegu, zimy i nart.

Kadra PADAŚNIEGOWYCH instruktorów jest przygotowana do pracy z dziećmi, są to osoby z uprawnieniami instruktorskimi z wykształceniem pedagogicznym i dużym doświadczeniem. Szkoła Narciarska i Snowboardowa PADAŚNIEG jest  Licencjonowaną Szkołą SITN (Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN).

Szkolenia prowadzone są przez 2 godziny dziennie na stoku Blue Mountain wyposażonym w wyciąg taśmowy.


osada

Narciarstwo zjazdowe

Szklarska Poręba jest jedną z bardziej znanych górskich miejscowości w Polsce. Sprzyjające warunki sprawiają, że cieszy się ogromną popularnością wśród narciarzy i snowboardzistów. W samym mieście jest 15 km tras zjazdowych oraz 14 wyciągów, które w przeważającej większości znajdują się na górującej nad miastem Szrenicy. Pobliski Harrachov, wzbogaca ofertę o kolejne 7 km świetnie utrzymanych nartostrad, a system sztucznego naśnieżania sprawia, że narciarstwo można tu uprawiać nawet przez 5 miesięcy w roku.Jeśli dodamy do tego Karpacz, Szpindlerowy Młyn i Rokitnicę to każdy fan białego szaleństwa będzie usatysfakcjonowany. Blue Mountain Resort ze swojej strony proponuje do tego możliwość zakupienia skipassów, wypożyczenia sprzętu oraz dowóz skibusem na stoki w Szklarskiej Porębie i Harrachovie.

osada

Narciarstwo biegowe

Dzielnicą Szklarskiej Poręby są Jakuszyce - czyli mekka narciarstwa biegoweg. To tutaj właśnie, po polskiej stronie Karkonoszy i Gór Izerskich, znajduje się ponad 100 km świetnie przygotowanych tras, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, oraz warunki klimatyczne, które umożliwiają uprawianie tego popularnego sportu jeszcze w marcu i kwietniu. Po przekroczeniu granicy z Czechami otwiera się kolejne 100 km tras, które płynnie się łącząc, tworzą przepiękne serpentyny górskich szlaków.

Biegówki coraz bardziej zyskują na popularności co wynika z charakteru tego sportu. Każdy bez względu na wiek i umiejętności znajdzie w nim coś dla siebie, a jakuszyckie trasy dodają jeszcze niezwykłego uroku takiej formie aktywnego wypoczynku.

Blue Mountain Resort ze swojej strony proponuje lekcje nauki jazdy na nartach biegowych.


osada

Polana Jakuszycka

Narciarstwo biegowe i jego mekka Jakuszyce to także dzielnica Szklarskiej Poręby. Tutaj właśnie po polskiej stronie Karkonoszy i Gór Izerskich znajduje się ponad 100 km świetnie przygotowanych tras, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz warunki klimatyczne,  które umożliwiają uprawianie tego popularnego sportu jeszcze w marcu i kwietniu. Po przekroczeniu granicy z Czechami w Harrachovie otwiera się kolejne 108 km widokowych tras, które płynnie się łącząc tworząc przepiękne serpentyny górskich szlaków.

osada

Bieg Piastów - Polana Jakuszycka

Blue Mountain Resort od początku swojego istnienia jest partnerem Biegu Piastów. Ta niezwykła impreza corocznie przyciąga coraz większe rzesze uczestników. W zawodach udział biorą zawodnicy z około 30 krajów z pięciu kontynentów. Jakuszyce stały się areną znaną nie tylko z Biegu Piastów, ale też z dwukrotnego rozgrywania na niej Pucharu Świata, jak również z możliwości biegania na nartach przez całą zimę.

Jesteśmy dumni, że także w tym roku będziemy mieli możliwość wspierania uczestników Biegu Piastów naszym dopingiem, a że mienimy się resortem rodzinnym dodatkowo przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Serdecznie zapraszamy na animacje na śniegu podczas tegorocznego Biegu Piastów.